Bartın KYK’dan “Zoru Başaranlar Kariyer Sohbetleri’ etkinliği

Bartın Üniversitesi Konferans Salonunda düzenlenen etkinliğe Bartın Valisi Nusret Dirim ve protokol üyeleri ile çok sayıda öğrenci katıldı. Öğrencilerin serbest zamanlarını değerlendirmek, bireysel, sosyal, kültürel ve akademik gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen Etkinlikte konuşan Vali Dirim, “Hayatta topluma faydalı bireyler olabilmek için bir alt yapıya ihtiyaç var. Bu donanımı da insan en güzel bir şekilde okulda kazanıyor. Okulda öğrendiklerimiz ileride yapacağımız mesleklerimizin becerisini kazandırıyor. Fakat sadece okulda öğrendiklerimiz yetmiyor. Okulda sadece teoriyi öğretiyorlar. Hayatı ayrıca öğrenmemiz gerekiyor. Bazen hayatın öğrettikleri kitap da yazanlardan çok daha farklı olabiliyor” dedi.

Vali Dirim ayrıca sınırlı olan hayat süresince topluma, insanlara faydalı olabilmenin temel faktörünün eğitim olduğunu ifade etti. Konuşmasının ardından öğrencilerin sorularını cevaplayan Vali Dirim’e seminer sonrasında KYK İl Müdürü Zafer Çakan tarafından hediye takdim edildi.

Bir önceki yazımız olan TKÜUGD: "Türk Dünyasının Unesco’su TÜRKSOY’dur" başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir