Altun köprü şehitler anıtı açıldı

Saddam rejimi tarafından katledilen Türkmenler anısına yapılan anıt katliamın yıldönümünde açıldı. Türkçe Konuşan ülkeler Uluslararası Gazeteciler Derneği Yönetim Kurulu üyelerininde yer aldığı törene Irak Türkmen Cephesi Başkanı Erşat Salihi, Avrasya Türk Dernekler Federasyon Başkanı İsmail Cengiz, Türkmeneli İşbirliği ve Kültür Vakfı Başkanı Fatih Türkcan, Türkmeneli İnsan Hakları Derneği Başkanı Savaş Avcı,Türkmen siyasetçiler, yerel yöneticiler katıldı. Altun Köprü Şehitler anıtı açılışını Irak Türkmen Cephesi Başkanı Erşat Salihi ve Türkmen İşadamı Ömer Köprülü birlikte yaptılar.

Şehitler anıtının açılışında konuşma yapan Türkmen işadamı Ömer Köprülü kendi ailesinden şehit düşenler olduğunu belirterek tüm şehitlerin anısına anıtın tekrar inşasını üstlendiğini belirtti. Irak Türkmen Cephesi Başkanı Erşat Salihi de yaptığı konuşmada bölgedeki sıcak gelişmeleri değerlendirerek Türkmen davası şehitlerini asla unutmayacaklarını belirtti. Avrasya Türk Dernekler Federasyon Başkanı İsmail Cengiz, Türkmeneli İnsan Hakları Derneği Başkanı Savaş Avcı’da anma etkinliğinde konuşma yaptı. Cengiz , Erşat Salihi ve Ömer Köprülü’ye Türkiye’den getirdiği hediyeleri takdim etti. Türkçe Konuşan ülkeler Uluslararası Gazeteciler Derneği Başkanı Güngör Yavuzaslan’da Türkmen Şehit aileleri ile bir araya gelerek şehit kabirlerini ziyaret etti.

Bir önceki yazımız olan Tekne ve yat imalatçılarının sıkıntıları görüşüldü başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir